Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Apel - KONSTYTUCJA 3 MAJA

Apel - KONSTYTUCJA 3 MAJA

Posłowie zebrani na Sejmie Czteroletnim w Warszawie 3 Maja 1791 roku uchwalili konstytucję. Konstytucja 3 Maja –  to najstarsza ustawa zasadnicza w Europie i druga na świecie. W roku szkolnym 2021/2022 obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niewątpliwie jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Narodu Polskiego. Dzień 3 Maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem.

 

Dnia 4 maja 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie pod opieką pani Beaty Bartnikowskiej, pani Małgorzaty Piaseckiej i pana Grzegorza Kowalskiego  przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Podczas uroczystego apelu zastanawialiśmy się wspólnie nad przesłaniem, jakie niesie dla nas ludzi współczesnych to ważne historyczne wydarzenie. W szczególny sposób przypomnieliśmy sobie o uniwersalnych wartościach, takich jak: wierność zasadom, dążenie do realizacji marzeń, otwartość na współpracę z innymi, odpowiedzialne korzystanie z daru wolności i pielęgnowanie patriotyzmu.

Po zakończeniu programu głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Tatkowska, dziękując uczniom za piękne zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych, a także nauczycielom przygotowującym program oraz dekoracje. Pani Dyrektor życzyła wszystkim przeżywania w miłej atmosferze chwil patriotycznych związanych ze świętami majowymi.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za wspólną celebrację tego święta.

 

Data dodania: 2022-05-04 14:09:37
Data edycji: 2022-05-04 14:11:08
Ilość wyświetleń: 202

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej