Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ewakuacja w Zespole Szkół w Skrwilnie

Ewakuacja w Zespole Szkół w Skrwilnie

Próbna ewakuacja w Zespole Szkół w Skrwilnie

Dnia 16.09.2022 r. w piątek odbyła się próbna ewakuacja w naszej szkole. Po sygnale dźwiękowym w postaci - 3 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki, czyli boisko szkolne. Nauczyciele na podstawie dziennika przekazali p. Dyrektor Joannie Tatkowskiej prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas. Strażacy sprawdzili budynek szkoły, czy zostały zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa w razie ewakuacji.
Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie.
Podkreślamy, iż takie alarmy próbne przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

Data dodania: 2022-09-16 16:56:55
Data edycji: 2022-09-19 10:18:21
Ilość wyświetleń: 152

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej