Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Ortografia na wesoło

Ortografia na wesoło

Podstawowym zadaniem nauki ortografii w klasach I – II jest osiągnięcie przez uczniów umiejętności nawyku poprawnego pisania oraz kontroli własnego tekstu. Często dzieci znają zasady ortograficzne, ale nie umieją zastosować ich w pisanych wyrazach. Nauczycielki klas trzecich Szkoły Podstawowej w Skrwilnie postanowiły pomóc swoim uczniom przed przejściem do kolejnego etapu edukacyjnego w rozwinięciu zdolności w tym zakresie.

 

W roku szkolny 2020/2021 uczniowie klas trzecich wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Ortografia na wesoło”. Celem programu było rozbudzenie zainteresowań ortograficznych, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni oraz rozwijanie umiejętności analizowania trudności ortograficznych. Uczniowie systematycznie pracowali nad zadaniami ortograficznymi, pisali wiele dyktand. Projekt zakończył się konkursem ortograficznym.

 Dnia 14 maja 2021r. odbył się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas III. Do kolejnego etapu przystąpiło 15 uczniów z klas III.  Etap drugi został przeprowadzony 21 maja 2021r. w towarzystwie jury p. Małgorzaty Piaseckiej i p. Aleksandry Mączkowskiej. Celem konkursu było sprawdzenie zasad i umiejętności ortograficznych uczniów nabytych w cyklu trzyletniego nauczania,  uświadomienie dzieciom aktualnego poziomu ich osiągnięć w zakresie poprawności ortograficznej, kształcenie czujności i spostrzegawczości ortograficznej, stymulowanie aktywności emocjonalnej uczniów i wzbudzanie pozytywnej motywacji do uczenia się ortografii, wdrażanie do respektowania zasad „zdrowej rywalizacji” oraz wyłonienie Mistrza Ortografii w klasach trzecich.

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 1 czerwca  w Dzień Dziecka.

Mistrzami ortografii zostali: Aleksy Sękowski z klasy IIIb i Bartosz Graczyk z klasy IIIa, którzy nie popełnili ani jednego błędu.

II miejsce otrzymała Natalia Gołębiewska z klasy IIIb

III miejsce otrzymali:  Bartosz Boros, Dominik Potęga klasa IIIa, Szymon Szczesiak klasa IIIb

Wyróżnione osoby to: Alicja Celebucka, Weronika Kuchnicka z klasy IIIb oraz Julia Suska, Julia Kęsicka z klasy IIIa

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorami konkursu były wychowawczynie klas III p. Jolanta Watkowska, p. Jolanta Anita Okońska

 

Data dodania: 2021-06-08 13:08:04
Data edycji: 2021-06-08 13:08:42
Ilość wyświetleń: 30

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej