Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Pasowanie na ucznia i czytelnika

 

            Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez. 26 października 2021 r.      w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skrwilnie odbyła się właśnie taka uroczystość.

 

            Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły panią Joannę Tatkowską.

            Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

            Pierwszoklasiści w tym dniu oficjalnie stali się także pełnoprawnymi członkami szkolnej biblioteki. 

            Uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor dyplomy i słodycze oraz upominki z biblioteki szkolnej przygotowane przez p. Joannę Wierzchowską.

            Rada Rodziców podarowała dla dzieci upominki w postaci klocków, zaś uczniowie starszych klas przekazali na ręce wychowawczyni pani Jolanty Watkowskiej słodycze i zakładki do książek.

            Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

 

Data dodania: 2021-10-26 13:33:30
Data edycji: 2021-10-26 14:01:23
Ilość wyświetleń: 217

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej