Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest 20 maja. Z tej okazji 19 maja w naszym przedszkolu w grupie 5 latków świętowaliśmy ten dzień wspólnie.

Dzieci chcąc podkreślić ten wesoły dzień przyszły do przedszkola ubrane w żółte elementy garderoby. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak przebiega i jak ważna jest praca tych owadów w procesie zapylania roślin, jak zbudowane są pszczoły, jak się rozmnażają, jakie funkcje pełnia w rodzinie pszczół. Poznały proces powstawania miodu, jakie są jego rodzaje i jakie są rośliny miododajne. Dowiedziały się również jak przebiega praca pszczelarza. Przedszkolaki wykonały wiele kreatywnych prac plastycznych związanych z Dniem Pszczół, które możecie podziwiać w galerii poniżej.

Dzieci bawiły się również w zabawę ruchową w rytmach piosenki o pszczołach oraz porównywalny smaki miodu dowiadując się o jego walorach zdrowotnych.

Po tym dniu przedszkolaki na pewno będą z większa sympatią postrzegać te owady doceniając ich ciężka i niezwykle ważną prace tak potrzebną człowiekowi do życia .

Data dodania: 2023-05-21 10:23:50
Data edycji: 2023-05-23 10:27:51
Ilość wyświetleń: 259

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej