Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest 20 maja. Z tej okazji 19 maja w naszym przedszkolu w grupie 5 latków świętowaliśmy ten dzień wspólnie.

Dzieci chcąc podkreślić ten wesoły dzień przyszły do przedszkola ubrane w żółte elementy garderoby. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak przebiega i jak ważna jest praca tych owadów w procesie zapylania roślin, jak zbudowane są pszczoły, jak się rozmnażają, jakie funkcje pełnia w rodzinie pszczół. Poznały proces powstawania miodu, jakie są jego rodzaje i jakie są rośliny miododajne. Dowiedziały się również jak przebiega praca pszczelarza. Przedszkolaki wykonały wiele kreatywnych prac plastycznych związanych z Dniem Pszczół, które możecie podziwiać w galerii poniżej.

Dzieci bawiły się również w zabawę ruchową w rytmach piosenki o pszczołach oraz porównywalny smaki miodu dowiadując się o jego walorach zdrowotnych.

Po tym dniu przedszkolaki na pewno będą z większa sympatią postrzegać te owady doceniając ich ciężka i niezwykle ważną prace tak potrzebną człowiekowi do życia .

Data dodania: 2023-05-21 10:23:50
Data edycji: 2023-05-23 10:27:51
Ilość wyświetleń: 69

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej