Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

TŁUSTY CZWARTEK

TŁUSTY CZWARTEK

 

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. Jest doskonałą okazją, by skosztować przepysznych pączków i faworków. Tradycja mówi, że każdy z nas powinien tego dnia zjeść przynajmniej jednego, słodkiego pączka.

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

W naszej szkole, jak zwykle, tłusty czwartek minął na słodko z pysznymi, lukrowanymi pączkami z konfiturą i czekoladą. W imieniu Dyrekcji, wszystkich nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz uczniów pragniemy serdecznie podziękować Paniom z Rady Rodziców za przepyszne pączki.

Dzięki Wam wszyscy w szkole obchodziliśmy tłusty czwartek zgodnie z tradycją, kosztując rozpływających się w ustach pączków, które błyskawicznie znikały. Uśmiechy na naszych twarzach są dowodem na to, jak wiele sprawiłyście nam radości. Dziękujemy!!!

Data dodania: 2024-02-08 13:41:45
Data edycji: 2024-02-08 13:42:16
Ilość wyświetleń: 187

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej